procesor

Ranking procesorów 2019

Najlepsze procesory- na jakie modele warto zwrócić uwagę?

To, jaki procesor będzie posiadał zakupiony przez nas komputer ma wpływ na żywotność komputera, to jak będzie działał i jak wiele rzeczy będziemy w stanie na nim zrobić. Oczywiście, sprzęty z najwyższej półki, najbardziej zaawansowane technologicznie i o najlepszym parametrach są dedykowane dla graczy, którzy poprzez posiadanie takiego sprzętu starają się spełnić wymogi współcześnie tworzonych gier. To, jaki proces powinniśmy wybrać w dużej mierze zależy od naszych potrzeb oraz od tego, do czego zazwyczaj będziemy chcieli wykorzystywać nasz sprzęt. Będąc świadomym swoich oczekiwań możemy przeanalizować ranking procesorów, które obecnie są tymi najlepszymi, dostępnymi na rynku.

Najważniejsze parametry

Porównanie procesorów warto przeprowadzać poprzez analizę kilku najważniejszych parametrów. Pierwszym z nich jest liczba rdzeni i wątków, a jest to jedna z najczęściej podawanych informacji podczas opisywania danego procesora. Najprostszym procesorem, który spełni swoje zadanie w przypadku osób, które na przykład wykorzystują komputer do prostych prac biurowych, jest procesor dwurdzeniowy. Jednakże, w przypadku pracy na zaawansowanym oprogramowaniu, warto rozważyć procesor czterordzeniowy, a dla graczy dostępne są propozycje procesorów sześciordzeniowych oraz ośmiordzeniowych.

Obok ilości rdzeni bardzo ważne jest też to, jaka jest ogólna wydajność procesora, a także jaki parametr takowania posiada dany model. Te bardziej zaawansowane modele zaczynają się od wartości 3 GHz. Dodatkowo, kupując procesor warto zwrócić uwagę na jego gniazdo, a więc to, czy faktycznie będzie kompatybilny z posiadanym przez nas sprzętem.

Procesory godne uwagi jesienią 2019 roku

Chcąc kupić dobry procesor na pewno warto poświęcić kilka chwil na to, aby takie rankingi przeanalizować. Jednocześnie, trzeba mieć też na uwadze fakt, że takie zestawienia dość szybko ulegają dezaktualizacji, zawsze powinniśmy więc postarać się znaleźć ranking jak najbardziej aktualny, a znajdując pierwsze lepsze zestawienie- zawsze sprawdźmy, kiedy zostało opracowane. Dzięki temu zyskamy pewność, co do aktualności prezentowanych modeli. Wśród procesorów, które okazały się najpopularniejsze na progu jesieni 2019 na samym początku listy znajdziemy Procesor AMD Ryzen 5 2600, 3.4GHz, 16MB. Jest to procesor, który posiada 8 rdzeni i 16 wątków i jest określany jako procesor o naprawdę bardzo dobrej wydajności. Zaraz za tym modelem możemy też znaleźć inną, alternatywną propozycję od AMD- Procesor AMD Ryzen 5 3600, 3.6GHz, 32MB. Jest to nieco droższa propozycja procesora, który posiada 6 rdzeni. Obok wiodącego producenta AMD możemy znaleźć też inną markę o bardzo podobnej popularności wśród klientów- Intel. W czołówce rankingów znajdziemy chociażby procesor z 6 rdzeniami Intel Core i5-9400F, 2.9GHz, 9MB oraz model z górnej półki cenowej o naprawdę bardzo wysokiej wydajności- Procesor Intel Core i7-9700K, 3.6GHz, 12MB. Jak więc widać- z pewnością jest w czym wybierać.