Ranking monitorów

Wybieramy monitor do komputera stacjonarnego

Dla wielu osób posiadanie komputera stacjonarnego jest znacznie wygodniejszym rozwiązaniem od posiadania laptopa. Zazwyczaj jednak, komputer stacjonarny oznacza konieczność dokupywania kolejnych sprzętów, bez których działania nie ma on racji bytu- mowa tutaj chociażby o monitorze. Tak naprawdę, monitor jest jednym z takich elementów, które najmocniej wpływają na komfort użytkowania sprzętu. Złej jakości monitor nie tylko może powodować dyskomfort, ale i psuć nam wzrok. Dlatego też nosząc się z myślą o kupnie monitora warto przeanalizować modele z różnych półek cenowych, a także warto zorientować się, jakie są obecnie najlepsze monitory na rynku i dlaczego są określane takim mianem.

Jakie parametry wziąć pod uwagę?

Analizując poszczególne modele zawsze warto wiedzieć, na jakie parametry przede wszystkim zwrócić uwagę, a jest ich co najmniej kilka:

– Rodzaj matrycy- bardzo mocno wpływa na to, w jaki sposób będziemy odbierać emitowany obraz. Modele z matrycą matową są polecane osobom, które spędzają przed komputerem długie godziny, a co za tym idzie chcą zadbać o swój wzrok. Z kolei monitory z matrycą błyszczącą, na przykład z wyświetlaczem LCD emitują mocne światło, zapewniają bardziej intensywne kolory oraz większą płynność i dynamiczność obrazu- dlatego też są monitorami, które poleca się osobom, które wykorzystują komputer do rozrywki- na przykład do grania.

– Rozdzielczość- bezsprzecznie, jest to jeden z najważniejszym parametrów. Obecnie, najczęściej spotykanymi monitorami są te o rozdzielczości Full HD oraz WQHD. Taka rozdzielczość jest niejako standardem- oczywiście, gracze mogą pozwolić sobie na monitor w wyższej rozdzielczości sięgającej nawet 4 K, a drugą skrajnością mogą być małe monitory do sporadycznych zastosowań, które mają rozdzielczość poniżej Full HD.

– Format obrazu- najbardziej standardowym formatem jest wielkość 16:9, jeśli więc interesuje nas inna- powinniśmy zwrócić naszą uwagę na właśnie ten parametr analizując porównanie monitorów.

Jakie modele na pewno będą warte uwagi?

Najbardziej aktualny ranking monitorów w pierwszej kolejności zwraca naszą uwagę na Monitor AOC C24G1. Jest to propozycja monitora z górnej półki, który stworzony został w technologii bezramkowej. Posiada on rozdzielczość Full HD oraz lekko zakrzywiony ekran. Jest to model w szczególności dedykowany graczom. Warto także wiedzieć o tym, że monitor ten został stworzony w specjalnej technologii, która ogranicza migotanie natężenia światła- dzięki temu nie męczy aż tak bardzo naszego wzroku. W zestawieniu najlepszych monitorów nie może także zabraknąć jednego z modeli LG. A konkretniej trzeba wyróżnić Monitor LG 24MP59G-P. Charakteryzuje się on bardzo płynnym i dynamicznym obrazem. Dodatkowo posiada funkcję, która sprawia, że automatycznie są wychwytywane najciemniejsze punkty obrazu, a następnie są automatycznie rozjaśniane. Monitor ten doskonale sprawdzi się do gier zapewniając niesamowite wrażenia podczas niejednej potyczki.