telewizor 55 cali

Telewizor o wielkości 55 cali- czy sprawdzi się w praktyce?

Telewizor o przekątnej ekranu 55 cali jest obecnie jednym z najchętniej wybieranych rodzajów telewizorów. Trzeba też przyznać, że jest to sporej wielkości ekran, który umożliwia naprawdę komfortowe oglądanie programów. Na taki telewizor dobrze jest od razu wygospodarować miejsce w mieszkaniu- możemy go postawić na stojaku lub też powiesić na ścianie.mJeśli więc nosimy się z myślą o zakupie telewizora tej wielkości, bez trudu uda się nam znaleźć w sieci wiele rankingów i porównań modeli o rozmiarze najchętniej wybieranym przez pasjonatów różnego rodzaju filmów, seriali i innych programów. Wobec tego, jaki telewizor 55 cali wybrać, aby być zadowolonym z zakupu?

Czym charakteryzuje się taki telewizor?

Wbudowane funkcje SMART są obecnie standardem. W bardzo prosty sposób możemy przełączać się pomiędzy cyfrową telewizją naziemną, platformą You Tube, a także chociażby jedną z popularniejszych platform z filmami i serialami, jaką jest Netflix. Kupując telewizor o takiej wielkości zazwyczaj możemy liczyć na bardzo wysoką rozdzielczość 4K Ultra HD, pamiętajmy jednak, że sam fakt posiadania takiej rozdzielczości dostrzeżemy w momencie, kiedy będziemy oglądać kanały i programy, które będą adekwatne do takiej właśnie rozdzielczości. Żywe kolory, dynamika i płynność obrazu, a także bardzo szeroki zakres regulacji jasności telewizora daje komfort korzystania z niego przez wiele godzin. Natomiast wśród dodatkowych funkcji, jakie możemy znaleźć w droższych modelach, interesującą funkcją jest automatyczne dostosowywanie jasności ekranu do warunków oświetleniowych, jakie panują w pomieszczeniu. Dzięki takiej funkcji nie musimy martwić się o to, czy duży telewizor nie będzie negatywnie wpływał na nasz wzrok- jego ekran sam dostosuje się do oświetlenia, w jakim przebywamy podczas korzystania z telewizora.

HDR- czym jest i czy jest potrzebny?

Kolejnym, tajemniczym skrótem, który może nas zainteresować podczas analizowania parametrów poszczególnych modeli jest HDR. W przypadku modeli, które posiadają HDR możemy po prostu liczyć na jeszcze lepszą jakość obrazu, gdyż parametr ten właśnie do tego się odnosi. Jest to technologia, której zastosowanie sprawia, że obraz jest bardziej wyrazisty, naturalny i kontrastowy, a nawet głębszy. Zakres jasności emitowanego obrazu jest porównywalny do tego, jaki posiada ludzkie oko, a zastosowana technologia sprawia, że jaśniejsze punkty są jeszcze jaśniejsze, a ciemniejsze wydają się jeszcze bardziej ciemne.

Dodatkowe funkcje?

Obecnie już w standardzie telewizory posiadają specjalne uchwyty, dzięki którym można nie tylko postawić telewizor na komodzie czy szafce RTV, ale i powiesić go w dowolnym miejscu na ścianie. Zazwyczaj, są także wyposażone w dwa porty USB, posiadają funkcję nagrywania, a także posiadają przynajmniej dwa wejścia HDMI. Analizując poszczególne modele warto także zwrócić uwagę na moc systemu audio. Standardem i absolutnym minimum jest około 20 W. Być może zaskakujący będzie dla nas fakt, że wiele modeli może posiadać wartość tego parametru nawet dwukrotnie większą, na poziomie aż 40 W.