agencja marketingowa

Jak zacząć pozyskiwać nowych klientów z Krakowa?

Jak się okazuje, seo może być skuteczną formą promocji nie tylko dla firm o zasięgu ogólnopolskim, ale i dla lokalnych przedsiębiorców, którzy chcą pozyskiwać nowe zlecenia od osób z danego obszaru. Można więc zawęzić kampanię pozycjonowania na przykład na sam Kraków, ewentualnie na powiat krakowski lub województwo małopolskie. Tak naprawdę, pozycjonowanie lokalne np. https://brandbay.pl/pozycjonowanie-stron-seo może być wykonywane na terenie każdego miasta, na jakim nam zależy. Zazwyczaj jest też tańsze od kampanii prowadzonej na cały kraj, a niektóre agencje seo są nawet skłonne świadczyć tę usługę w formie rozliczeń za efekty prowadzonych działań.

Jak prezentuje się oferta pozycjonowania lokalnego? Ile to może kosztować?

Pytanie o cennik jest tym, które chyba pojawia się najczęściej, kiedy tylko wspomina się o możliwości przeprowadzenia kampanii reklamowej w Krakowie. Tymczasem, niestety nie da się na szybko przytoczyć jednego, obowiązującego wszystkich cennika, gdyż charakter pozycjonowania opiera się o ofertę dopasowywaną do potrzeb każdego z klientów indywidualnie. Dlatego też, standardową procedurą jest, że zainteresowany przedsiębiorca musi zgłosić się do danej agencji seo z prośbą o opracowanie takiej indywidualnej wyceny. Konieczne jest podanie interesującego go obszaru, na którym chciałby się reklamować, trzeba też podać adres strony internetowej, która będzie reklamowana oraz ewentualne pomysły na frazy, które powinny zostać wcielone do kampanii. Czasem warto również wskazać na asortyment lub też na te usługi, których sprzedaż chciałoby się zwiększyć.

Co będzie zawierała oferta pozycjonowania lokalnego?

Oferta w dużej mierze zostaje przygotowana na podstawie zawartości strony internetowej. Każde słowo kluczowe jest sprawdzane w specjalnym narzędziu diagnostycznym. Jest to bardzo ważne, gdyż poszczególne frazy kluczowe mogą się bardzo między sobą różnić. Pierwsza różnica wynika z tego, że mogą się cieszyć różną popularnością wśród użytkowników. Jedne frazy są częściej wpisywane do wyszukiwarki, a inne rzadziej, co mocno wpływa na cenę. Kolejnym, istotnym aspektem jest poziom konkurencyjności ze strony innych firm, które również mogą chcieć reklamować się na identyczne słowa kluczowe. Im większa jest to konkurencja- tym trudniej będzie osiągnąć wysokie pozycje w rankingu. W końcu, na cenę frazy wpływa specyfika samej branży, moda i bieżące trendy. W wycenie, zaproponowanych zostaje przynajmniej kilka różnych fraz, a każda ma swoją osobną cenę. Można więc wybrać, które słowa kluczowe finalnie wcielimy do kampanii i możemy zadecydować, jak wiele ich będzie.

Pozycjonowanie z reguły jest taką kampanią reklamową, która wymaga czasu. Na pierwsze efekty trzeba poczekać około 3 miesięcy czasu, jeśli więc firma działa w branży sezonowej- trzeba o takiej reklamie pomyśleć odpowiednio wcześniej. Aby kampania mogła się rozpocząć- trzeba zdecydować się na konkretne frazy, których potem raczej nie będzie już można zmieniać. Informacja o nich zostaje dodana do umowy, jaką standardowo zawiera się z agencją seo.